“Kolme veski matk. Suvi”

Ilusat suve algust meile kõikidele☀️❤️


Suve alustame toreda kutsega- juba 6.augustil saab teoks meie teine matk, sarjast “ Kolme veski matk. Suvi”

Imetleme suvist Kütiorgu ja kulgeme mööda ka vanadest veskikohtadest. Seekord on avatud ka Kütioru Küti Mäeveski väike hoovikohvik ning võimalus on Mäeveski ehitusprojekti toetada, ostes Mäeveski meeneid ja värsket mett! Kes eelmisel päeval on Seto Kuningriigi päeval käinud, saavad  pühapäeva alustada meelt rahustava ja keha väsitava matkaga. Peale matka on võimalus uudistada Kütioru Küti Mäeveskit seestpoolt ning kuulata veskiperenaiselt veski tulevikuplaane.

Oled oodatud Eesti suurimasse ja võimsamasse orgu! 

„Kolme veski matk. Kevad“

2023. aastal täitub Kütioru Küti Mäeveskil  155 aastat ja aasta 2023 on Eestis ka liikumisaasta . Ühendamaks liikumist mälestustega, kutsub Kütioru Küti Mäeveski 4 aastaaja matkasarja esimesele matkale – „3 veski matk. Kevad“.

Koguneme 27.mail kell 13:00 Noodasküla poolse Kütioru matkaraja algusesse. Matk algab Küti Alaveski juurest, liigub Küti Mäeveskist mööda Tohkri veski juurde ja sealt liigub oru vastaskaldale ning jõutakse ringiga tagasi Alaveski juurde. Rada ise kulgeb osaliselt mööda Kütioru matkarada ja on kilomeetritelt päris lühike – ligikaudu 3 km. Et Kütiorg on aga järskude tõsusde ning langustega, teeb raja läbimise keerulisemaks ja ka aeganõudvamaks. Pane jalga mittelibisev jalats, selga ilmastikule vastav riietus ja kel võimalik, võtke kaasa käimiskepid.

Kohtimiseni kevadises Kütiorus 27.mail kell 13:00.

veskiperenaine kerti

Toetuskontsert “Vete pääl”